E-mail

tajuplno@email.cz

„Nemoc není ani krutost, ani trest, ale pouze a jenom oprava, nástroj, kterým si naše vlastní duše posloužila, aby poukázala na naše chyby, aby nás zadržela před většími omyly, které by nadělaly větší škody a aby nás zavedla zpět na cestu pravdy a světla, ze které bychom nikdy neměli sejít.“ Edward Bach


Jedná se o jednoduchý a přírodní systém léčení, který se zaměřuje na harmonizaci těla. Bachovy květové esence pomáhají zklidnit naše emoce a myšlenky. Existuje 38 esencí, připravovaných z volně rostoucích stromů a květů rostlin. K tomuto ucelenému systému esencí patří i Krizová esence, která se skládá z pěti základních esencí, obsažených ve zmíněném počtu 38.

Hlavním cílem dr. Edwarda Bacha bylo poskytnout jednoduchý a dostupný systém, kterým by se mohl uzdravit každý člověk. Zmíněné esence jsou rozděleny do sedmi skupin, kam patří strach, nejistota, nedostatek zájmu o současné události, osamělost, přecitlivělost na vlivy a myšlenky, beznaděj a malomyslnost a přílišná starost o ostatní.

Esence nám pomáhají zjistit, co každý z nás opravdu potřebuje, vyrovnat se s tím, co nás v životě potkává a pochopit svět kolem. Díky květovým esencím se dozvíte něco o své duši, o tom, kým ve skutečnosti jste a jaký je smysl vašeho života, kudy vede vaše životní cesta a jak můžete jednoduchým způsobem vyléčit svou duši.

Bachovy květové esence nemají žádné vedlejší účinky, je možné je kombinovat se všemi léky a dostupnými léčivy moderní medicíny. Esence mohou používat děti, dospělí, senioři, těhotné ženy, novorozenci, zvířata a jejich použití je možné i na rostliny.

Krizová esence

Jedná se o „nouzovou“ esenci, která vám pomůže v neočekávaných situacích. Používá se opravdu v nouzi, kdy potřebujete co nejrychleji zlepšit náladu, uklidnit a vyléčit aktuální stres a zbavit se napětí. Obsahuje pět květových esencí – Impatiens, Star of Bethlehem, Cherry Plum, Rock Rose a Clematis. Můžete ji mít vždy u sebe v kabelce nebo doma v lékárničce. Pomůže vám při úrazu, nehodě, pokud obdržíte špatný zprávy, cítíte náhlou paniku, čeká vás zkouška, pohovor nebo řešíte jakékoliv závažné situace, ať už se jedná o smrt v rodině, rozvod, svatba, soudní líčení, porod, veřejné vystoupení  a další.

Ve stavu nouze se doporučuje dát 4 kapky esence do jakéhokoliv nápoje nebo přímo na jazyk. Užívat se dá tak často, jak je třeba, například po patnácti minutách, až do odeznění potíží.

Namíchání na míru

Do jedné lahvičky je možné namíchat až 7 různých esencí. Ty jsou pečlivě vybírány po společném rozhovoru, který může probíhat osobně, mailem, případně telefonicky či jinou zvolenou komunikací. Vybrat si můžete namíchání s malým obsahem alkoholu, v případě potřeby, pokud často řídíte auto nebo chcete esenci používat pro děti a zvířata, můžete zvolit bezalkoholovou variantu.

Užívání esenci

Esence užíváte podle přiloženého popisu, včetně dalších rad a tipů, které k dané léčebné metodě potřebujete vědět. Nebojte se však zeptat na jakékoliv podrobnosti a detaily, které vás zajímají. Bachovy květové esence v žádném případě nenahrazují řádnou lékařskou péči.

Facebook
Instagram